Spadki i podział majątku

Podział majątku: Kalisz
W momencie zawarcia związku małżeńskiego, o ile nie zostanie spisana intercyza, powstaje
wspólnota majątkowa. Termin ten oznacza, że wszelkie dobra materialne, np. nabyte ruchomości, zarobki, oszczędności stają się własnością obojga małżonków. Kiedy dochodzi do rozwodu konieczny staje się podział majątku. Może on zajść polubownie, poprzez sporządzenie umowy zawartej u notariusza lub — w przypadku braku porozumienia — na drodze sądowej. Sąd z kolei bierze pod uwagę stan majątku z chwili zniesienia współwłasności, natomiast jego wartość obliczana jest z chwilą orzekania o podziale. Jeżeli szukają Państwo kancelarii notarialnej, w której będziecie mogli skorzystać z pomocy doświadczonego w takich sprawach specjalisty — zapraszamy do wizyty. Klientom z Kalisza oferujemy pomoc prawną notariuszy Ewy Bladowskiej- Dudy oraz Macieja Dudy.


Pomoc w podziale spadku dla Klientów z Kalisza
Spadek to słowo, które zazwyczaj budzi ogromne emocje — zwłaszcza wówczas, kiedy w jego skład
wchodzą duże dobra. Podobnie jak w przypadku majątku małżeńskiego, tak i w kwestii spadku może dojść do jego podziału polubownie — na mocy umowy pomiędzy wszystkimi spadkobiercami lub żądanie jednego z nich w drodze orzeczenia sądowego. Również w tym przypadku pragniemy służyć radą i doświadczeniem Klientom z Kalisza, którzy zdecydują się na skorzystanie z naszej pomocy. Ze swojej strony zapewniamy doświadczenie w sporządzaniu niezbędnej, rzetelnej dokumentacji.

Porady prawne — Kalisz i okolice
W Kancelarii prawnej Ewy Bladowskiej-Dudy oraz Macieja Dudy Klienci z Kalisza oraz okolic mogą
także uzyskać szeroko rozumiane porady prawne. Wśród naszych usług znajdą oni takie czynności notarialne, jak:
-poświadczenie podpisu,
-sporządzanie aktów notarialnych,
-poświadczenia dokumentów,
-poświadczenia dziedziczenia, testamentu.


Klienci mogą skorzystać z porad na miejscu, w biurze kancelarii lub umówić się z nami we
wskazanym miejscu na terenie Kalisza albo okolic, do którego dojedziemy. Współpracujemy zarówno z osobami prywatnymi, jak i spółkami, przedsiębiorstwami, organizacjami, spółdzielniami, stowarzyszeniami. Jesteśmy dostępni mailowo, a także telefonicznie.